Porady prawne

obnizenie alimentow prawnik z tarnowa radzi kiedy mozna zadac obnizenia alimentow
2017-09-22
Raz zasądzona wysokość alimentów na dziecko lub ex małżonka nie musi oznaczać, iż alimenty w takiej kwocie będą płacone przez cały okres zobowiązania. Ustawodawca przewidział sytuacje wskazane poniżej i dał możliwość zobowiązanemu uwolnienia się od (...)
jazda pod wplywem alkoholu jazda po uzyciu alkoholu jaka kara i jak sie bronic
2017-08-02
Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu zdecydowanie nie jest zachowaniem godnym pochwały. Szczególnie teraz, w okresie letnim, nierzadko wydaje nam się, że "jedno piwo dla ochłody" na pewno nie jest w stanie wyrządzić wiele szkody w naszym życiu (...)
sprawa o zachowek sposobem na sprawiedliwy podzial majatku po zmarlym
2017-07-14
Nie do rzadkości należy sytuacja kiedy spadkodawca zapisuje w testamencie cały swój majątek zupełnie obcej, w żaden sposób niespokrewnionej osobie. Na szczęście istnieją instrumenty prawne, które pozwalają najbliższej rodzinie (...)
zasiedzenie nieruchomosci jako sposob nabycia prawa wlasnosci
2017-07-06
Nieruchomość możemy nie tylko kupić, ale i przejąć na własność po wieloletnim jej posiadaniu. Poprzez zasiedzenie zostaniemy właścicielem działki budowlanej lub gruntu rolnego, budynku, mieszkania, udziału w tych nieruchomościach. Jeśli jest kilku współwłaścicieli (...)
jak wyegzekwowac kontakty z dzieckiem
2017-03-22
Uzyskanie w postanowieniu ustalającym kontakty z dzieckiem, wyroku rozwodowym lub ugodzie korzystnych z naszego punktu widzenia terminów i częstotliwości spotkań rodzica z dzieckiem to dopiero połowa sukcesu (...)
umowa dozywocia a sluzebnosc osobista mieszkania
2016-12-13
Choć wydawać by się mogło, iż dożywocie a służebność osobista polegająca na dożywotnim prawie mieszkania w nieruchomości jest tym samym to jednak są to dwa odrębnie uregulowane w prawie sposoby zabezpieczenia przysłowiowego dachu nad głową na przyszłość , zazwyczaj przez ludzi starszych.
radca prawny a adwokat roznice i podobienstwa
2016-11-17
Na wstępie należy zaznaczyć, iż dnia 1 lipca 2015 r. weszła w życie wielka nowelizacja w procedurze karnej, która wprowadziła niejako "rewolucję" w zakresie uprawnień radców prawnych.
wina przy rozwodzie ma wplyw na pozniejsze alimenty
2016-10-24
Ustanie małżeństwa nie powoduje zerwania wszelkich więzi pomiędzy byłymi małżonkami. Prawo chroni osoby, którym w związku z rozwodem sytuacja materialna uległa znacznemu pogorszeniu (...)
co to jest intercyza jak ustanowic rozdzielnosc majatkowa
2016-10-07
Jeśli małżonkowie nie podpiszą intercyzy (małżeńskiej umowy majątkowej) w ich małżeństwie od samego początku będzie istnieć ustrój ustawowej wspólności majątkowej. Stanowi o tym art. 31 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. (...)
konsultacje prawne porady prawne sprawy sadowe w przystepnej cenie
2016-09-26
Centrum Pomocy Prawnej w siedzibą przy ul. Narutowicza 22/2 w Tarnowie zaprasza na konsultacje z prawnikiem.